Maska na twarz - wykorzystaj wolny czas!Pielęgnacja maseczkami jest bardzo ważna. Niestety, często przez nas pomijana. Głównie dlatego, że wymigujemy się stwierdzeniami, że nie mamy na nie czasu. Nieprawda! Mamy na nie mnóstwo czasu! A przecież zrobienie sobie maseczki nie oznacza, że przez najbliższe pół godziny nie będziesz robić nic, tylko patrzeć się w sufit! Jak zająć sobie ten czas tak, żeby był spędzony produktywnie, a Ty nie będziesz mieć wyrzutów sumienia?

Z reguły, do zrobienia maseczki potrzebujemy około 30 - 40 minut. Oczywiście, wszystko zależy od tego, na jakie produkty lubicie się zdecydować. Ja lubię robić pielęgnację w dwóch krokach. Najpierw jakiś oczyszczający i pobudzający produkt, a potem intensywny nawilżacz.


Zmyj naczynia, posprzątaj nieporządek

Zostały Ci talerze po kolacji, ale nie chciało Ci się już ich wkładać do zmywarki? Zrób to teraz. Pościel też łóżko, pozbieraj rzeczy do prania i włóż je do kosza. Wytrzyj kurz z biurka i przetrzyj regał z książkami. A jak Ci się jeszcze chce, to odkurz dywany.


Zrób sałatkę

Pewnie ciągle szukasz wymówek do tego, że nie możesz sobie przygotowywać jedzenia na następny dzień. Przecież przy kuchni spędza się co najmniej kilka godzin, a zdecydowanie szybciej jest kupić coś na mieście. Eee... przestań tak myśleć! W 30 minut przygotujesz sobie jedzenie na następny dzień. Niech to będzie sałatka z kurczakiem, szpinakiem, kuskusem i suszonymi pomidorami! Albo  coś innego, na co akurat masz ochotę. Nie wymiguj się, tylko rozgrzewaj patelnię.


A może po prostu się zrelaksuj? 

Ostatnio jesteś przemęczona i nie masz na nic siły. Jesteś posiadaczką wanny? Koniecznie jej użyj. Nalej sobie do niej dużo ciepłej wody, użyj jakiegoś bąbelkowego specyfiku, zapal ulubioną świecę, włącz spokojną muzykę i się po prostu zrelaksuj. Daj sobie czas na odpoczynek. Wtedy będziesz, jak nowo narodzona.


Nadrób zaległości

Odpisz na zaległe maile, przejrzyj Instagram, poczytaj co się dzieje na świecie. Pomaluj paznokcie. Obejrzyj ulubione youtuberki. Posłuchaj podcastów. Opisz swój tydzień w pamiętniku. Włącz kolejny odcinek ulubionego serialu. Zadzwoń do przyjaciółki, mamy, siostry i poplotkuj. Wypij kieliszek wina.

A co Wy robicie, gdy na twarzy macie maseczkę?


POPRZEDNI
NASTĘPNY

No comments :

Post a Comment

Bardzo dziękuję za każdy komentarz! Cieszę się, że masz ochotę ze mną porozmawiać.
Pamiętaj jednak, że każde treści autopromocyjne, czy obraźliwe, będą przeze mnie sukcesywnie usuwane.

DO GÓRY