8 inspirujących i ciekawych kanałów na YouTube, które uwielbiam


YouTube, to potęga. Nie od dziś wiadomo, że jego siła rośnie z każdym tygodniem. Kiedyś mała platforma, a teraz miejsce, w którym każdy, dosłownie każdy, znajdzie część ze światem swoich zainteresowań. 

Oczywiście, jak przystało na porządną blogerkę, YouTube służy mi przede wszystkim do śledzenia najnowszych trendów w szeroko pojętym temacie beauty. Oglądam głównie zagraniczne Youtuberki, które darzę dużą sympatią. Jeśli jesteście ciekawe, kogo oglądam najchętniej, to z przyjemnością przygotuję Wam o tym osobny post. Dzisiaj chciałam jednak poruszyć temat kanałów, które mnie rozwijają i działają zwłaszcza na moje horyzonty. Staram się je poszerzać, samodzielnie, bo w moim otoczeniu często nie ma osób, z którymi dane pasje mogłabym dzielić. A czasami, jest to po prostu przyciąganie/atrakcja dla moich oczu, spragnionych estetycznie przedstawionej treści. 

Omijam głupkowane treści, choć czasami zdarza mi się je oglądać. Nie idę jednak za głosem tłumu i kategorię "na czasie" omijam szerokim łukiem. Od dawna zauważyłam, że znajduje się tam mnóstwo prostych żartów, kompletnie nieskierowanych do mnie, czyli do wymagającego widza. Często jestem po prostu zniesmaczona. Dlatego dzisiaj chcę się z Wami podzielić kilkoma kanałami, które oglądam z przyjemnością, a które zawsze gwarantują dobrą jakość. I oby tak dalej. 

Tomka pewnie każdy zna, pan z telewizji. Jeśli go kojarzycie, to dobrze wiecie, że jest doskonałym mówcą. I to o tym właśnie jest jego kanał. Świetne treści przedstawia na wysokim poziomie - zarówno audiowizualnym, jak i merytorycznym. Podoba mi się jego podejście do wielu spraw. Porusza tematy nie tylko związane z wystąpieniami publicznymi, ale na przykład uczy też, jak starać się o podwyżkę w pracy lub jak przygotować się do rozmowy o pracę. Świetny content i cotygodniowe odcinki oglądam z przyjemnością. 

Cezary Pazura, to dla niektórych postać dość kontrowersyjna. Ja jednak nie oceniam go przez pryzmat tego, co pisze o nim Pudelek. To, że media uwzięły się na niego i nie robią mu dobrej prasy, zauważy każdy głupi. Dla mnie wartością są jego role, a te - nie oszukujmy się - są naprawdę dobre. Na swoim kanale zebrał już 400 tysięcy subskrybentów, a to chyba mówi samo za siebie. Co tydzień wrzuca filmy, w których zdradza sekrety swojej pracy, wspomina tworzenie filmów i pokazuje, czym jest dla niego aktorstwo. Ma niesamowitą wiedzę. I sprawia, że nawet te długie filmy, ogląda się z zaciekawieniem. Prawdziwy wujek Czarek, którego słucha się z rozdziawioną buzią. Polecam Wam jego kanał bardzo serdecznie. 

Kuba, to trudny YouTuber. Nie dla każdego.  To twórca znanych w świecie internetowym komiksów, dość absurdalnych, ale niezwykle zabawnych. Jego żarty, również te na kanale na YouTubie, są hermetyczne. Dlatego może się przydarzyć, że nie spodobają się Wam lub ich nie załapiecie. Mimo wszystko, polecam go chociażby dla Kinowego Ekspresu (niestety cykl się zakończył :( ), który jest cyklicznym, cotygodniowym programem, w którym Kuba zdradza na co warto, a na co nie warto wybrać się do kina. Ciekawe spojrzenie na świat, często recenzje kina offowego, niedostępnego w multipleksach i niewybredny żart. 

Pisałam Wam o nim już przy okazji posta z podcastami, które polecam. Audycja ON AIR, to jeden z powodów, dla których warto zajrzeć na kanał Włodka. Nie mówię jednak, że to jedyny powód. Włodek od czasu do czasu pokusza się o stworzenie mini-dokumentu, który za każdym razem chwyta mnie za serce. Z ogromnym zaciekawieniem obejrzałam ostatni, o życiu pasterza. Ten człowiek, to skarb! Sposób, w jaki pokazuje otaczający go świat, to miód na moją duszę. Uwielbiam go słuchać i uwielbiam patrzeć na to, co chce pokazać światu. Jak na razie, wychodzi mu to znakomicie. To niewątpliwie perełka na polskiej scenie jutubowej.


To kanał z gatunku tych składających się ze sporej dawki wiedzy. Lubię go oglądać, bo mnóstwo w nim porad, jak filmować, aby uzyskać dany efekt. Jak robić zdjęcia, na co zwracać uwagę i tak dalej. I mimo że mnóstwa z tych rad nie wykorzystam, bo... na przykład, nie skupiam się na moim kanale na YouTubie, to i tak z przyjemnością oglądam materiały autora, który dopieszcza każdy szczegół. Fantastyczna jakość, bardzo przyjemny, uzależniający wręcz dla mnie głos, przemyślany montaż. 

To moja osobista perełka. Kocham ten kanał za to, jak potrafi mnie uspokoić. I mimo że większości rzeczy, które przygotowuje autor nigdy nie spróbuję zrobić w domu, oglądam je z zapartym tchem. Najbardziej trafiają do mnie wersje filmów bez muzyki. Tworzone są dwie wersje, tak aby każdy miał możliwość wyboru. Jest coś niezwykłego w tym idealnych kadrach, dźwiękach gotowania, skwierczących i gotujących się warzywach. Każdy krok jest przemyślany. Wszystko jest pięknie sfilmowane, jakby miało duszę. Ostrzegam Was jednak, że jak już tam wejdziecie, to będziecie chciały sprawdzić całą historię publikacji. Czasu nie zmarnujecie, na pewno. Same estetyczne cuda. 

Facet Estee Lalonde, czyli Aslan. Każda miłośniczka brytyjskiej sceny beauty na pewno go kojarzy. To taki typ faceta, o którym marzę. Z pasją. Kocham ludzi, którzy mają hobby i poświęcają się mu. To właśnie taki człowiek. Na pierwszy rzut oka widać, jak bardzo kocha fotografię, podróżowanie i odkrywanie nowych kultur. Nieustannie się doskonali, co widać po jego zdjęciach oraz vlogach podróżniczych. Uwielbiam też to, że jest tak inteligentny, że za każdym razem, w każdej podróży, wie dokąd przyjechał i czego ma się spodziewać. Szanuje kulturę ludzi, których kraje odwiedza i jestem pełna podziwu, jak bardzo widać, że go to fascynuje i kształci. Jego vlogi zdecydowanie działają na zmysł estetyki, a jego zdjęcia z Islandii, to istny majstersztyk. 

To już ostatni kanał, który chcę Wam dzisiaj polecić i kończę w tym wypadku po polsku. Kanał ten poświęcony jest głównie tematyce filmowej. Tutaj jednak autor skupia się na sztuce tworzenia filmów. Marcin analizuje różne tytuły, które znacie lub nie i tłumaczy, dlaczego coś zostało nakręcone w taki, a nie inny sposób. Nawet sobie nie zdawałam sprawy, jak bardzo jest to ciekawy i długi proces, aby powstał film. O tym możecie dowiedzieć się tutaj. Warto go śledzić, bo niejednokrotnie wytłumaczył mi, jak wielkie wpływ na odbiór filmu, miały poszczególne sposoby kręcenia. Genialna dawna wiedzy podana w przystępny sposób.

To osiem polecanych przeze mnie kanałów na YouTubie. Znacie którykolwiek? A co Wy polecacie do sprawdzenia na tej filmowej platformie? 

POPRZEDNI
NASTĘPNY

No comments :

Post a Comment

Bardzo dziękuję za każdy komentarz! Cieszę się, że masz ochotę ze mną porozmawiać.
Pamiętaj jednak, że każde treści autopromocyjne, czy obraźliwe, będą przeze mnie sukcesywnie usuwane.

DO GÓRY