Kreski, kropki, pyłki - na jakie akcesoria do wykonywania zdobień się zdecydować?


Temat dobrych akcesoriów do zdobień paznokci jeszcze nie był przeze mnie ani razu poruszany na blogu. Dlatego postanowiłam przybliżyć Wam moje zbiory i móc przy okazji polecić te narzędzia, które uważam za niezbędne minimum typowej maniaczki pięknych paznokci. 

Od lat w kwestii lakierów hybrydowych ufam marce Semilac. Sądzę też, że doskonale wiecie, że w ofercie tej firmy znajdują się wszystkie rzeczy, o których może pomyśleć osoba na co dzień zajmująca się profesjonalnym wykonywaniem manicure hybrydowego. 

Jako że nie czuję się ekspertem w tej dziedzinie, ponieważ moje zdobienia są raczej z gatunku tych, które czasem wychodzą, a czasem nie wychodzą, postanowiłam pokazać Wam narzędzia, z których korzystam najczęściej. Na których się po prostu nie zawiodłam. 


Do odsuwania skórek 


Przed rozpoczęciem pracy nad kolejnymi pięknymi paznokciami, należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia tak, aby jego oprawa nie szpeciła przyszłego manicure. Dlatego w tym momencie idealnie sprawdza się Pusher. Stanowi on niezbędnik zarówno w przypadku odsuwania i usuwania skórek, jak i pozbywania się odmoczonej w acetonie hybrydy. Nowy przyrząd jest odrobinę ostry, więc trzeba uważać, żeby nie zrobić sobie nim krzywdy, ale dzięki temu bez problemu można się pozbyć praktycznie wszystkiego zbędnego na płytce paznokcia. Polecam bardzo, ale to bardzo serdecznie. 

Do magnetycznych lakierów

W przypadku, gdy jesteście miłośniczkami kociego oka, które opanowało ostatnio całą Polskę, warto wyposażyć się w specjalny Magnetic Pen, który posłuży do wykonania tych zdobień. Długopis został stworzony na kształt tego, którym posługujemy się podczas pisania w ulubionym plannerze i dobrze sprawdzi się w przypadku wykonywania precyzyjnych zdobień z wykorzystaniem efektu kociego oka, zwłaszcza tego 3D.

Do wcierania pyłków


Do wykonywania zdobień, w których potrzebny jest błysk, najbardziej polecam Silicone Brush 01. Sprawdza się najlepiej zarówno podczas aplikacji pyłków typu Semilac Flash, jak i efektu Aurora. Jedna końcówka idealnie nadaje się do wcierania produktu w całą płytkę paznokcia, natomiast ta zakończona skośnie, świetnie sprawdza się do wykonywania już bardziej skomplikowanych zdobień na mniejszej części paznokcia. 


Do kropeczek 

Myślę, że nikt się nie będzie ze mną kłócić, gdy powiem, że zdobienia przy użyciu sond do robienia kropeczek są najprostszymi, jakie możemy sobie wymyślić. PRAWDA? Cieszę się, że się zgadzamy! Dodatkowo, sądzę że jako jedne z nielicznych sprawiają wrażenie, że zdobienie, które wykonujemy powstało w pocie czoła i przy użyciu niezwykłych pokładów talentu. Prawda jest jednak zgoła inna, w przypadku kropeczek wystarczy bowiem zasada "im mniej się starasz, tym lepiej ci wyjdzie". Do ich tworzenia polecam dwie sondy Dotting Tool 01  oraz Dotting Tool 02 . Ta pierwsza ma mniejsze kuleczki i pozwala na stworzenie naprawdę malutkich kropeczek. Ta druga ma je już większe i świetnie sprawdzi się na przykład w tworzeniu serduszek (wystarczy zrobić dwie kropki i je połaczyć!) lub modnych w tym sezonie czarnych kropek na środku paznokcia. 

Do zaawansowanych zdobień

To jedyne urządzenie, którego nie przetestowałam, ale postanowiłam wcisnąć je do tego zestawienia. Głównie dlatego, że nada się wszystkim z Was, które macie naprawdę nieziemskie umiejętności. Stylograph Nail Art z wyglądu może przypominać pióro, którym możecie dowolnie tworzyć bardzo precyzyjne i najmniejsze detale. Doskonale sprawdza się podczas malowania zdobień przy użyciu farb akrylowych, czy żeli kolorowych. Przykuwa też uwagę swoim pięknym i stylowym designem. Zatopione w skuwce tycie kryształki naprawdę dodają mu uroku. Dam stylograf jest jednak bardzo lekki i poręczny. Trzeba jednak umieć go używać. Moje początki są raczej trudne i wstyd mi je pokazać na blogu, ale trening czyni mistrza, więc liczę na to, że nauczę się nim posługiwać. 



Do malowania zdobień

Do malowania długich, cienkich i prostych linii sprawdzą się pędzelki z dłuższym włosiem. Tutaj polecam Semilac Nail Art Brush 00-3 oraz 000-3, które nadają się właśnie do takich zadań. Krótsze, które posiadam w swojej kolekcji, nadają się do większych detali, czasami nawet kosmetycznych zmian. W tej kwestii polecam 04,01,00-1 i najmniejszy 000-1
Jestem jeszcze posiadaczką pędzelka numer 15 . Nadaje się on do stosowania metody one stroke oraz nakładania koloru na część paznokcia.



Do przechowywania akcesoriów 

Semilac wyszedł też ze świetnym pomysłem dla każdej pazurkomaniaczki. Moje narzędzia walały się po szufladzie, gubiły plastikowe zatyczki, które miały je chronić przed rozczapierzeniem. Włosie więc niszczyło się mimo zabezpieczania (po każdym wykonanym zdobieniu warto wyczyścić włosie w cleanerze a następnie zabezpieczyć odrobiną topu, tak aby się nie odkształcało).

Piórnik Semilac świetnie sprawdza się do przechowywania dosłownie każdego z narzędzi, które posiadacie w swoich zbiorach. Pędzelki zmieszczą się bowiem w specjalnie przeznaczonych do tego gumeczek zabezpieczających. Dzięki temu nie tylko dbacie o swoje narzędzia tak, aby posłużyły Wam przez lata, ale też trzymacie je w jednym miejscu. Możecie w związku z tym zapomnieć o tym, że będziecie szperać tysiąc razy w jednej szufladzie twierdząc, że pędzelek, którego szukacie na pewno tam jest. Od teraz wszystko jest w jednym miejscu (więc, jak się zgubi, to wszystko :D ).

Piórnik Semilac ma jeszcze jedną bardzo fajną cechę. Mianowicie, możecie go postawić zaciskając gumeczkę, która pozwoli na swobodne postawienie przybornika. W ten sposób ułatwicie sobie pracę nad kolejnym skomplikowanym zdobieniem. 

Uff! Dobrnęłyśmy wspólnie do końca! 
Dajcie mi znać, czy lubicie się bawić w zdobienia na paznokciach, czy raczej w codziennym manicurze się na to nie decydujecie? Czekam na Wasze komentarze! 



POPRZEDNI
NASTĘPNY

No comments :

Post a Comment

Bardzo dziękuję za każdy komentarz! Cieszę się, że masz ochotę ze mną porozmawiać.
Pamiętaj jednak, że każde treści autopromocyjne, czy obraźliwe, będą przeze mnie sukcesywnie usuwane.

DO GÓRY