Męska depilacja laserowa!


O mojej rozpoczętej przygodzie z depilacją laserową wiecie z tego wpisu. Wyjaśniłam Wam wtedy wszystkie wątpliwości, z którymi spotkałam się przed zabiegiem, i które to nurtowały również Was.

Udało mi się namówić kogoś bliskiego na zabieg depilacji laserowej i mam zamiar podzielić się z Wami wrażeniami jegomościa przed i za jakiś czas już po zakończonej serii. Decyzja zapadła spory czas temu. Padło na depilację w jednym z salonów Depilacja.pl w Szczecinie na ulicy Wyszyńskiego 37. Pakiet, na który zdecydował się mój znajomy, to Mężczyzna Komfort do skutku. W jego skład wchodzi depilacja 6 partii ciała (plecy, szyja, ramiona, klatka piersiowa oraz brzuch).

Jako gratis otrzymujemy w tym wypadku depilację pach. Koszt takiego pakietu, to 2499zł. Zakup w takiej formie, to oszczędność 55%, bo cena wszystkich zabiegów w pojedynkę, wynosiłaby 5594zł. Prawda, że spora oszczędność? Chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Zwłaszcza, że za jednym zamachem można pozbyć się sporej części niechcianych włosków.

Pamiętajcie przy okazji to, o czym wspominałam Wam już podczas poprzedniego wpisu. Jeśli dana kwota takiego pakietu wydaje się być dla Was zbyt wysoka, zawsze możecie rozbić sobie płatność na kilka dogodnych rat, które uiszczać będziecie podczas kolejnych wizyt.

Czy mężczyźni się depilują?


Tak! I chwała im za to. Cieszy mnie to niezmiernie, bo świadomość wśród panów wzrasta z roku na rok. Z przeprowadzonego wywiadu z panią konsultantką udało mi się dowiedzieć, że coraz więcej panów decyduje się na zabiegi depilacji laserowej. Głównie ze względu na wygodę. Oni, tak samo, jak my, nie chcą konieczności sięgania po maszynkę co kilka dni. Wiem też, że często decydują się na depilację szyi czy brody, ze względu na problem z wrastającymi włoskami w tych okolicach. Na pewno nie raz byłyście świadkami zaczerwienień i stanów zapalnych po tym, jak Wasi mężczyźni golą sobie brodę. O zacięciach i późniejszych bliznach nie wspomnę. Panowie mając tego dość, decydują się na skuteczne pozbycie się zarostu z problematycznych okolic (np. szyja).

Jednak najchętniej wybieranymi strefami są klatka piersiowa, pachy oraz plecy. Panowie coraz więcej czasu spędzają na siłowni, żegnając na dobre wystający brzuszek na rzecz smukłego, wyrzeźbionego ciała. Nie dziwota w związku z tym, że trendy z gazet oraz hollywoodzkich filmów oddziałują na współczesny ideał mężczyzny. Ma być umięśniony, smukły i najlepiej – gładki! 

Co z goleniem przed?

Wielu panów zastanawia się przed zabiegiem, jak poradzić sobie z nadmiernym owłosieniem. Ogolenie pach, czy okolic intymnych nie jest większym problemem. Ten rodzi się dopiero w momencie, w którym trzeba ogolić plecy.

Nie ma się jednak co martwić w przypadku, gdy nie mamy nikogo do pomocy w domu. Wystarczy przed umówionym zabiegiem powiedzieć konsultantce, że konieczne będzie jeszcze ogolenie tych okolic bezpośrednio przed depilacją laserową i sprawa załatwiona. Oczywiście w związku z tym należy zarezerwować sobie kilkanaście minut więcej, ale to wydaje się być oczywiste.


Czy to boli?

Tak samo, jak w przypadku depilacji kobiet, mężczyźni obawiają się bólu. Myślę jednak, że niepotrzebnie. Wszystkie wiemy, że panom zdarza się dramatyzować, ale zabieg depilacji jest naprawdę do przeżycia. Motywacją powinna być przede wszystkim perspektywa posiadania gładkiego ciała w przyszłości. Już na zawsze.

Pan stwierdził jedno: bardzo się ucieszył, gdy było już po wszystkim. I choć odrobinę go bolało, szczerze przyznał, że nie może się doczekać aż zakończy całą serię i będzie mógł pochwalić się swoim ciałem na plaży. Sam ból porównywalny jest do wyrywania kilku włosków przy pomocy pęsety na raz.


Jak wygląda zabieg?


Przed zabiegiem rezygnujemy z przyjmowania światłoczułych ziół i preparatów witaminowych (A,C,E) oraz retinoidów. Dobrze też jest nie stosować żadnych samoopalaczy, balsamów intensywnie nawilżających oraz antyperspirantów. Skóra przed samą depilacją powinna być po prostu umyta i czysta.

Na zabieg najlepiej przybyć już z wydepilowanym obszarem, który będzie traktowany wiązkami lasera. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, można postąpić tak, jak wspominałam wyżej – uprzednio konsultując to z panią, która będzie przeprowadzać zabieg.
Na depilację w pakiecie Mężczyzna Komfort, należy przeznaczyć około 30-40 minut. Z dodatkowym goleniem wybranych partii bezpośrednio przed zabiegiem, należy doliczyć około 20 minut.

Po samym zabiegu, zaaplikowany zostaje kosmetyk na bazie aloesu, który ma pomóc zniwelować ewentualne podrażnienia. Warto wspomnieć, że nie powinno się po zabiegu nadmiernie męczyć i pocić, dlatego siłownia, sauna i basen odpadają.


Jak długo utrzyma się efekt? 

Panowie, którzy odbędą wszystkie zaplanowane zabiegi ( w przypadku mężczyzn, takich zabiegów musi odbyć się minimum 9) mogą cieszyć się brakiem zbędnego owłosienia na wiele lat.

Co prawda, sugeruje się, aby wykonać zabieg przypominający po kilku latach, gdy szczątkowe ilości włosów zaczną odrastać. Duży wpływ na to mogą mieć zmiany hormonalne, jednak panowie są w znacznie bardziej komfortowej sytuacji, niż panie.

Moje drogie, a teraz proszę mi się przyznać, czy Wasi mężczyźni nie marzą o takim zabiegu? A może to Wy macie już dość i myślicie, na jaką okazję byłby to idealny prezent? ;)

Czekam na Wasze komentarze!

POPRZEDNI
NASTĘPNY

No comments :

Post a Comment

Bardzo dziękuję za każdy komentarz! Cieszę się, że masz ochotę ze mną porozmawiać.
Pamiętaj jednak, że każde treści autopromocyjne, czy obraźliwe, będą przeze mnie sukcesywnie usuwane.

DO GÓRY